Archiwum marzec 2015


Czy dotychczasowe metody na SEO schodzą...
17 marca 2015, 22:13

Kiedy na dziedzinę SEO zupełnie niespodziewanie spada kolejna informacja o coraz to nowszych zmianach w wyszukiwarkach, niektórzy SEOwcy wyczekują z niepewnością, jakie zmiany wprowadzi nowy program opracowany przez informatyków wujka Google. I czy stosowane przez nich metody na SEO stron www ciągle będą efektywne.

Dotychczas podstawowymi procesami budowania pozycji stron w przeglądarkach były najczęściej preclowanie, stawianie stron zapleczowych, pozyskiwanie linków z witryn o jak najwyższym PR, dodawanie do katalogów oraz także optymalizacja serwisu. Obecnie te metody nadal są wykorzystywane, ale w zupełnie innej formie, a prócz tego praktycznie zawsze są wspierane innymi procesami. SEOwcy coraz częściej dostrzegają, jak wielką rolę ma właściwe przygotowanie witryny w kontekście merytorycznym, a więc wyposażenie jej w tematyczną grafikę a także w unikatową treść, która odróżni portal od innych.

Oczywiście mimo coraz to kolejnych i bardziej nowoczesnych form walki wyszukiwarek z SEOwcami, stare zasady pozycjonowania są cały czas w dużym stopniu wykorzystywane i to z efektywnym skutkiem. Widać tylko, że coraz więcej pozycjonerów zaczyna na poważnie podchodzić do zmieniającego się algorytmu i poszukuje bezpieczniejszych metod na pozycjonowanie.

 

 

 


 

Autor: Pozycjonowanie Radom